VeriCom

ARCHIWIZACJA DANYCH W CHMURZE

Bezpieczeństwo danych i finansów w Twojej firmie

Profesjonalna obsługa informatyczna firm

Niebezpieczeństwo utraty danych w firmie

Dane są jedną z największych wartości we współczesnym przedsiębiorstwie, bez których nie jest ono w stanie sprawnie funkcjonować.

Z globalnych analiz wynika, że na świecie połowa firm, które stracą strategiczne dane i nie odzyska ich w ciągu 10 dni, bankrutuje lub ponosi nieodwracalne straty, które nie rzadko trudno oszacować. Problem dotyczy także przedsiębiorstw posiadających najlepsze zabezpieczenia.

 

Według raportu Coveware średnia wartość skutecznie wymuszonego okupu przekracza 200 tys. USD, a częstotliwość takich przypadków rośnie. Samo wymazanie danych, bez możliwości ich przywrócenia, też może być celem napastnika. Tu paleta możliwych scenariuszy rozwija się od prozaicznych przyczyn (np. zemsta zwalnianego pracownika) do wydarzeń na skalę globalną (np. atak na Sony Pictures z 2014 r.).

Obecnie, do najczęstszych przyczyn utraty danych zaliczamy m.in.:

 • Awarie sprzętu (zwykle uszkodzenie dysku twardego, macierzy lub kontrolera RAID)
 • Awarie zasilania, powodujące utratę niezapisanych danych lub uszkodzenie plików/baz danych
 • Ataki wirusów komputerowych np. typu Ransomware (szyfrujące pliki)
 • Ataki hackerskie
 • Kradzież sprzętu
 • Awarię systemu operacyjnego lub systemu plików
 • Przypadkowe lub umyślne skasowanie danych

Co wyróżnia naszą usługę?

To, co wyróżnią naszą usługę kopi danych do chmury CBS (Cloud Bacup Storage), to  jej nieszablonowość i innowacyjność. Konkurencyjni dostawcy często korzystają z ogromnych ilości podwykonawców, którzy utrzymują dane powierzone dostawcy przez jego klientów na swoich własnych serwerach lub, co często ma miejsce w zagranicznych Data Center (Europa, USA czy Chiny). Nasze serwery znajdują się w Kolokacji 4DC, która mieści się przy ulicy Adamskiego w Katowicach. Jest to bardzo nowoczesne Data Center, które spełnia najostrzejsze normy bezpieczeństwa. Dane naszych klientów, znajdują się na serwerach VeriCom i są replikowane w tym samym obszarze infrastruktury. Posiadamy własne dzierżawione łącza światłowodowe o szybkości do 5Gbit/s. Farma serwerów, przeznaczonych do świadczenia usługi backup, jest fizycznie odizolowana od sieci Internet. Kopiowanie danych odbywa się poprzez zestawienie szyfrowanych kanałów VPN z własnym systemem rozpoznawania nazw (DNS).

Zchęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania

Najważniejsze aspekty

 • Nadzór nad wykonywaną kopią w trybie ciągłym 24/7
 • Szyfrowanie danych przed wysłaniem algorytmem Rijndael (AES 256 bitów) z własnym systemem nazw (DNS)
 • Zaawansowane tryby kopii (pełna, różnicowa, fragmentaryczna)
 • Możliwość pełnej replikacji danych
 • Całkowita separacja serwerów backup od Internetu
 • Dane przechowywane w najwyższej klasy certyfikowanym Data Center
 • Pełna automatyzacja wykonywanych kopii (w tle)
 • Zaawansowana kontrola anty-wirusowa na wszystkich poziomach
 • Natychmiastowe przywrócenie danych do wskazanych zasobów
 • Rygorystyczna i rzeczowa umowa zawierając wszystkie dyrektywy RODO

Nasze Data Center

Nasze serwery znajdują się w specjalistycznym Data Center znajdującym się w Katowicach. Budynek oraz infrastruktura spełnia najwyższe normy i standardy zabezpieczeń takie jak poziom TIER IV. Na tym poziomie infrastruktura systemu jest najbardziej rozbudowana. Składa się z 2 systemów zbudowanych równolegle i tak też działających. Cały układ jest redundantny. Układ podstawowy i rezerwowy mają zdublowane elementy działające jednocześnie i zasilające odbiory IT. Układ ma rozbudowaną strukturę. To wpływa na brak pojedynczego punktu awarii i poziom jego dostępności. System ma dwutorowy system zasilający z pełnymi zabezpieczeniami i redundantnymi wszystkimi elementami systemów infrastruktury.  Dodatkowym atutem jest zapewnienie odpowiedniego rozdziału całości instalacji na obiekcie oraz ciągłe jego chłodzenie, nawet gdy następuje utrata zasilania. Jakakolwiek awaria nie odczuwalna dla naszych klientów – system jest odporny na błędy/pojedyncze zdarzenia i odpowiada na nie automatycznie.

Kopia zapasowa w chmurze – Infrastruktura klienta

Nasza usługa kopi danych do chmury jest w pełni skalowalna i bardzo elastyczna. Podczas wdrożenia, nasi inżynierowie zainstalują u Państwa specjalistyczne oprogramowanie (aplikacje kliencką). Aplikacja działa na systemach Windows 7, 10, 11, Windows Server 2008, 2012, 2016, 2019, Linux oraz QTS (QNAP). W zależności od prędkości łącza stałego, aplikacja kliencka jest ustawiana tak, aby jak najmniej wpływała na obciążenie sieci. W przypadku kopiowania systemów bazodanowych (MS SQL, POSTGRESQL, My SQL, Firebird itp.) tworzymy dla klienta odpowiednie skrypty, które wykonują zrzuty bazy danych do archiwum.


Zchęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji